PÄRNUMAA PLAYBACK JÄÄB ÄRA!PÄRNUMAA PLAYBACK 2020
Muudatused vanuseastmetes!

Playback on staarijäljendamise konkurss Pärnu linna ja maakonna koolide õpilastele ning kujutab endast tuntud artistide ja telenägude matkimist.


Iga esineja valmistab ette mõnda lauljat või ansamblit või matkiva laulupala, reklaami või katkendi seriaalist ning kannab selle publiku ees ette Playback show'l.

Show pikkus kuni 4 minutit (lavale minek ja maha tulek).

Konkursil osalevad noored peavad oskuslikult omavahel kombineerima näitlemis- ja esinemisoskused, eesmärgiga tuua žürii ja publikuni võimalikult täpne koopia originaalesitusest. Playback annab noortele võimaluse samastuda endale meelepärase artistiga ning end laval staarina tunda.


Muusika ja esitluse valimsel palume arvestada:

  • Laulusõnad ei tohi sisaldada ebatsensuurseid väljendeid!
  • Miksitud lugusid pole sellel korral lubatud kasutada!
  • Esinejate riided ei tohi olla liiga paljastavad!


NB! Võisteldakse kahes vanuseastmes:

  • 1.-5. klass
  • 6.-9. klass

Ootame kõikidest koolidest osalema igast vanuseastmest ühte koolivooru parimat gruppi. Erandkorras võrdselt parimate etteastete puhul palume saata videosalvestused etteastetest korraldustiimile (Rääma ja Paikuse õpilasesinduse õpilased), kes otsustavad kumb grupp pääseb suurele Playbackile. Võistkonna vanusegrupp arvestatakse võistkonna kõige vanema liikme järgi.

Esinejaid hindab professionaalne žürii, kes selgitab välja iga vanuserühma kolm paremat.

Žürii hindab artistlikkust, sarnasust originaaliga, liikumist ja imagot. Märkamata ei jää ka muud pingutused: osalejatele antakse välja mitmeid eriauhindu nagu publiku lemmik, parim kostüüm, parim nais- ja meesartist, kõige artistlikum grupp, kõige originaalsem kava jne.

Üritust korraldab Pärnu Rääma Põhikool ja Paikuse Põhikool