PÄRNUMAA PLAYBACKPÄRNUMAA PLAYBACK 2018

Playback on staarijäljendamise konkurss Pärnu linna ja maakonna koolide õpilastele ning kujutab endast tuntud artistide ja telenägude matkimist.


Iga esineja valmistab ette mõnda lauljat või ansamblit või matkiva laulupala, reklaami või katkendi seriaalist ning kannab selle publiku ees ette Playback showl.

Etteaste pikkuseks on 1,5 - 3 minutit. 

Konkursil osalevad noored peavad oskuslikult omavahel kombineerima näitlemis- ja esinemisoskused, eesmärgiga tuua žürii ja publikuni võimalikult täpne koopia originaalesitusest. Playback annab noortele võimaluse samastuda endale meelepärase artistiga ning end laval staarina tunda.

Võisteldakse neljas vanuseastmes:

  • 1.-3. klass
  • 4.-6. klass
  • 7.-9. klass
  • 10.-12. klass

Ootame kõikidest koolidest osalema igast vanuseastmest ühte koolivooru parimat gruppi, erandkorras võrdselt parimad esinejad. Võistkonna vanusegrupp arvestatakse võistkonna kõige vanema liikme järgi.

Esinejaid hindab professionaalne žürii, kes selgitab välja iga vanuserühma kolm paremat.

Žürii hindab artistlikkust, sarnasust originaaliga, liikumist ja imagot. Märkamata ei jää ka muud pingutused: osalejatele antakse välja mitmeid eriauhindu nagu publiku lemmik, parim kostüüm, parim nais- ja meesartist, kõige artistlikum grupp, kõige originaalsem kava jne.

Üritust korraldab Pärnu Rääma Põhikool.